Pērļu vistas

Sūtīt E-pastu Drukāt PDF

193913293_f5f8dfb1d9

Pērļu vistas pieder pie vistveidīgo kārtas fazānu dzimtas pērļu vistu apakšdzimtas un tādēļ ir ļoti radniecīgas vistām, fazāniem un paipalām.
Pērļu vistu cāļi jāēdina līdzīgi kā dējējvistu mazuļi. Tiem var dot rūpnieciski gatavoto kombinēto barību (tās sastāvā ir atbilstošai vecuma grupai nepieciešamās barības vielas), prosas putraimus, griķus, smalcinātus kviešus, kukurūzu un zirņu miltus. Līdz desmit dienu vecumam cālis dienā apēd vismaz 10 g, vēlāk – ap 60 g barības. Nedēļu veciem cāļiem nepieciešami arī zaļumi, piemēram, āboliņš, lucerna, kāpostu lapas, pienenes.
Pieauguši putni nav izvēlīgi – tiem var izēdināt graudus, kartupeļus, bietes, burkānus. Kā pamatbarību izmanto pilnvērtīgu mājputnu barību. Turklāt pērļu vistas olas čaumala ir krietni biezāka un trīs reizes izturīgāka nekā vistas olai.

Pēc pērļu vistu cāļu izšķilšanās, to pūkojums ir brūnā krāsā ar gaišām svītrām uz galvas un krūtīm. Pilnībā jaunputni apspalvojas līdz 2 mēn. vecumam, tad arī izveidojas izaugums uz galvas (sekstes vietā). Jaunputnu apspalvojums pakāpeniski mainās uz pieaugušo putnu apspalvojumu (apmēram līdz 4 mēn. vec.). Putnu spalvas cietākas nekā vistām. Kakla daļā daudz diegveidīgo spalvu.