Sākums Piedāvājam Cāļi Dējējvistu cāļi

Dējējvistu cāļi

Sūtīt E-pastu Drukāt PDF

 

Pirms katras cāļu audzēšanas mītnes savlaicīgi iztīra dezinficē un ļauj pamatīgi izvēdināties. Rūpīgi nomazgā, dezinficē visu inventāru un pārbauda sildītāju darbību. Maziem cāļiem termoregulācija nedarbojas, tāpēc zemā temperatūrā tie ātri atdziest, augstā-pārkarst. 15 dienu vecumā cāļiem sāk darboties termoregulācija, un tie var piemēroties temperatūras svārstībām, tāpēc cāļus līdz 20-40 dienu vecumam atkarībā no laika apstākļiem audzē zem sildītājiem. Temperatūrai zem sildītājiem pirmajā dienā jābūt 33-35°C, bet telpā par 10-11°C zemākai. Katru nedēļu temperatūru zem sildītājiem pazemina par 2,8-3°C. Cāļu spiešanās un čiepstēšana norāda, ka temperatūra ir par zemu. Ja temperatūra ir par augstu, cāļi daudz dzer, slikti ēd un guļ tālu no sildītājiem ar izplestiem spārniem.

Regulāri seko, lai dzeramais ūdens būtu svaigs un tīrs, salaistītos pakaišus apmaina pret sausiem. Dzeramos traukus mazgā reizi dienā, bet mainot ūdeni izskalo. Ūdens temperatūra nedrīkst būt zemāka par 12°C. Barības silēm un paplātēm vienmēr jābūt tīrām. Barību pirmās 3 dienas dod uz saplākšņa paplātēm, vēlāk-silītēs.Baro ar kombinēto cāļu barību. Augšanas laikā vārgākos un atpalikušākos cāļus nošķir, tos novieto atsevišķi, labāk ēdina utt. Mitrs gaiss negatīvi ietekmē siltuma regulēšanu un vielu maiņu. Kaitīgās gāzes putnu mītnēs rodas no putnu mēsliem un izelpota gaisa. Ja ir liela ogļskābās gāzes koncentrācija, putniem samazinās ēstgriba un barības sagremojamība. Amonjaks bojā elpošanas orgānu gļotādas Nokļūstot asinīs, amonjaks samazina hemoglobīna oksidēšanās spējas, rada skābekļa trūkumu un stipri uzbudina nervu sistēmu. Gaisa putekļu daļiņas kairina un ievaino elpošanas ceļu gļotādas, veicina infekciju, izraisa hroniskus elpošanas ceļu iekaisumus.

Interesanti, ka putnkopības selekcionāri daudz pūļu veltījuši, lai būtu vieglāk atpazīt vistiņas un gailīšus uzreiz pēc izšķilšanās.

Dominant Barred

Var atšķirt pēc spārnu galiem. Vistiņām pirmā spalva aug divās rindās, bet gailīšiem vienā rindā.

d959

Dominant Brown

Var atšķirt pēc pūkojuma krāsas. Gailīši ir dzelteni, bet vistiņas brūnas.

Dominant Sussex

Var atšķirt pēc spārnu galiem. Vistiņām pirmā spalva aug divās rindās, bet gailīšiem vienā rindā.

Dominant Black

Var atšķirt pēc pūkojuma krāsas. Vistiņas ir melnas, bet gailīši melni ar baltu plankumu uz galvas.

Dominant Blue

Var atšķirt pēc pūkojuma krāsas. Vistiņas ir pelēkas, bet gailīši pelēki ar baltu plankumu uz galvas.

Lohmann Brown

Lohman brown šķirnes cālīšus var atšķirt pēc pūkojuma krāsas. Gailīši ir dzeltena krāsā, bet vistiņas brūnā krāsā.

minidivi