Zoslēni

Sūtīt E-pastu Drukāt PDF

1

Pirmajās dzīves dienās zoslēni ir vārgi un ātri saaukstējas, tāpēc mītnē vēlama šāda temperatūra: pirmās 5 dienās 30 C grādi, 6.-10. dienā – 27, bet vecākiem par 30 dienām – 18 grādi.

Zoslēni ēd ne tikai dienā, bet arī naktī, tāpēc barībai silēs jābūt visu diennakti. Pirmajās dienās zoslēnus var ēdināt ar cāļu kombinēto barību, putraimiem, sasmalcinātu zāli, kas var veidot pat pusi no uztura. Sākumā zoslēni tiek ēdināti 5 vai 6 reizes diennaktī, bet vēlāk pāriet uz 3, 4 reizēm. Dzirdina ar ūdeni jau no pirmajām dienām. Zoslēniem uz katru apēsto barības kg nepieciešami ap 4 litri ūdens. Ūdens nepietiekamība var novest pie knābju salipšanas, kas var beigties letāli.

Zosis ir ātraudzīgas. Visizdevīgāk tās nobarot 63-70 dienās – tad šie putni visātrāk aug un tiek samazinātas izmaksas tās barojot. Ja zosis ir labi barotas, šajā vecumā tās jau sasniedz 3,8 lidz 4 kg dzīvsvara. Lai sasniegtu šādu svaru, atkarībā no šķirnes jāizlieto 9 – 12 kg graudu barības un 25 kg zaļbarības. Iegūtā gaļa ir mīksta, garšiga un sulīga. Ja zosis grib nobarot vēl lielākas, tad ieteicams tās turēt lidz 120 – 130 dienu vecumam, jo 70 – 75 dienu vecumā tās sāk mest spalvas, kas turpinās ap 2 mēnešiem.